stockmal
دانستني هاي بازار استوك لوازم الكترونيكي

مزاياي استفاده از چراغ خيابان خورشيدي چيست؟

پروژه نورپردازي مثلا در فضاي روستايي داراي مشكلات بسياري، از جمله:

1- چراغ جاده روشنايي پروژه مسائل مربوط به سرمايه گذاري؛

2- فرايند نصب پيچيده است، به زمين، حفاري، اشغال محل مزرعه، آن را آسان به علت مهندسي و تناقضات روستاييان است. ساخت آسان نيست.

3- هزينه هاي برق را نمي توان حل كرد. نتيجه در تكميل لامپ تقريبا روشن نيست، مي تواند به استفاده واقعي از روشنايي كار نمي كند.

4- پس از نگهداري حجم كار، هزينه بالاتر است. قطعات جايگزين، دستگاه اصلي و غيره مصرف انرژي، انرژي نيز آينه حلقه آلود نيست.

در شرايطي كه نور خورشيد خياباني، اين است كه در ساخت و ساز جديد روستايي در نقش "ستاره"، مزايا:

1- صرفه جويي در انرژي، حفاظت از محيط زيست، كشور به شدت به نور سبز اشاره دارد.

2- صندوق هاي سرمايه گذاري را آسان تر به حل، به دليل آن است كه صرفه جويي در انرژي صرفه جويي در محصولات حفاظت از محيط زيست، دولت اين پروژه، در همه جا به اواخر، با بودجه ويژه.

3- سرمايه گذاري كمتر، منافع اقتصادي جامع نسبت به سرمايه گذاري خياباني معمولي، اساسا يكسان است.

4- ساخت و ساز ساده است، هيچ حفر حفاري، دوره نيز كوتاه است.

5- بدون هزينه برق، چرا كه آن را جذب انرژي خورشيدي براي توليد نور، به طوري كه هيچ هزينه برق. هميشه منبع تغذيه آزاد است

6- تعمير و نگهداري كوچك، تقريبا تعمير و نگهداري نيست، چرا كه منبع نور LED زندگي بيش از 10 سال است.

7- آينه حلقه روستايي را زيبا كنيد، جذاب تر از نور خيابان سنتي، چشم انداز زيبايي ايجاد كنيد.

8- مفهوم صرفه جويي در انرژي و حفاظت از محيط زيست در مناطق روستايي، و راهنمايي مردم روستايي در حفاظت از انرژي. (پشتيباني از شبكه ها)

در پروژه نورپردازي جديد روستايي، چراغهاي خياباني خيره كننده تبديل به محصول ترجيح داده شده است، پس شركت من و ادارات دولتي محلي براي تكميل تعدادي پروژه جديد نورپردازي در مناطق روستايي جديد. اين اثر واضح است، توسط توده ها و رهبري ستايش.

به طور خلاصه، چراغهاي خورشيدي داراي عملكرد قابل توجهي هستند، به ويژه صرفه جويي در انرژي، واضح است، نه تنها صرفه جويي اقتصادي مستقيم، بلكه حفاظت از محيط زيست و صرفه جويي در انرژي، كاهش انتشار گازهاي گلخانه اي. انرژي خورشيدي امن است، براي جلوگيري از بسياري از خطرات امنيتي. در اواخر نه صرفه جويي در انرژي، بلكه حجم كار تعمير و نگهداري را نيز كاهش مي دهد. اين چراغ خيابان خورشيدي نيز كشور است كه به شدت از پروژه هاي صرفه جويي در انرژي حمايت مي كند.

 

امتیاز:
بازدید: 10
برچسب:
:
[ 1397/6/14  ] [ ۱۵ ] [ arakstock ] [ ]

كابل فيبر نوري از انواع كابل هاي ارتباطي است كه به منظور برقراري ارتباط بين نودهاي شبكه، و انتقال اطلاعات و داده ها بين گيرنده و فرستنده در شبكه هاي كامپيوتري استفاده مي شود، از قابليت هاي متمايز كننده اين كابل ها، انتقال اطلاعات با حجم بالا، و تنوع سرويس ها ي ارائه شده توسط اين نوع كابل ها است.

تفاوت عمده فيبر نوري با كابل شبكه مسي در اين است كه هنگام استفاده از كابل شبكه مسي در حالت استاندارد ، نمي توانيد بيش از 100 متر كابل كشي شبكه انجام دهيد ولي در زمان استفاده از فيبر نوري ، طول مسير كابل كشي مهم نيست. همچنين در خصوص نويز پذيري ، پهناي باند و عدم توليد حرارت ، فيبر نوري به مراتب عملكرد بهتري نسبت به كابل شبكه مسي از خود نشان مي دهد. (پشتيباني شبكه هاي فيبرنوري)

دلايل استفاده از فيبر نوري

با توجه به مزاياي متعدد فيبر نوري نسبت به كابل هاي شبكه سري CAT (اعم از پهناي باند بالا، انتقال اطلاعات در مسافت هاي طولاني، عدم نويز پذيري از عوامل خارجي، عدم ايجاد نويز بر روي عوامل بيروني، عدم توليد گرما، قيمت مقرون به صرفه تر، عدم دسترسي به اطلاعات رد و بدل شده در داخل فيبر، تنوع زياد براي شرايط محيطي مختلف و…) در موارد زير مي توان از كابل فيبر نوري استفاده كرد:

- در Backbone شبكه هاي كامپيوتري( پهناي باند بالا )

- ارتباط بين مراكز مخابراتي و شهرها( انتقال اطلاعات در مسافت هاي طولاني )

- استفاده در نيروگاه ها و محيط هاي داراي كابل فشار قوي و نويز زياد(عدم نويز پذيري)

- استفاده در تجهيزات پزشكي سيستم هاي مخابراتي(عدم ايجاد نويز)

- استفاده در محيط هايي با دماي بالا و زير نور مستقيم آفتاب(عدم توليد گرما)

-استفاده در شبكه هايي با سرويس هاي زياد و متنوع مانند GPON(FTTH,FTTB,FTTC…) (قيمت مقرون به صرفه تر)

- استفاده در مراكز نظامي و امنيتي و مواردي كه اطلاعاتي محرمانه بر روي بستر در حال ارسال است (عدم دسترسي به اطلاعات)

- استفاده در شرايط آب و هوايي مختلف و ارتباط بين نقاط مختلف در محيط هاي متنوع (اعم از هوايي، خاكي، دريايي، سقفي، رايزري و..)

- استفاده در مكان هاي پوشيده از برگ (مانند جنگل ها، پارك ها و …) كه ارتباطي وايرلسي مقدور نيست.

به منظور نصب كابل فيبرنوري و راه اندازي اين سرويس ها احتياج به تخصص و توانايي بالا در اجرا و پياده سازي شبكه هاي فيبرنوري است تا بتوان اين نوع سرويس ها را به نحو مطلوب و مطابق با نياز مشتريان پياده سازي كرد.

منبع: وب سايت شركت شايگان

امتیاز:
بازدید: 10
برچسب:
:
[ 1397/5/10  ] [ ۱۴ ] [ arakstock ] [ ]

كورتانا، Google Now و Siri

طبق ادعاي آقاي Dan Cuddeford مدير مهندسي در كمپاني Wandera: «سيستم هاي دستيار موبايل مانند Siri و Google Now مورد حمله هكرها جهت دزديدن اطلاعات از طريق آن ها قرار گرفته اند. حتي ساعت هاي هوشمند اپل هم از ورود به جلسات كابينه بريتانيا منع شده اند زيرا ميكروفون هايي كه بر روي اين دستگاه ها وجود دارند مي توانند به عنوان وسيله اي براي استراغ سمع توسط هكرها قرار گيرند و از اين مكالمات استفاده هاي سياسي صورت گيرند». (لپ تاپ و نوت بوك استوك)

«بلندگوها و ميكروفون ها را مي توان برنامه ريزي كرد تا از طريق يك موج صوتي داده هايي را كه غيرقابل شنيدن هستند ارسال كنند و به گوش انسان برسانند. و براي اين كار دستگاه هايي برنامه ريزي شده اند تا به الگوريتم اين كار پي ببرند و بتوانند داده ها را ارسال و دريافت كنند.» اگر گروهي از كامپيوترها آلوده شوند، آنگاه يك شبكه از اين كامپيوترهاي آلوده ايجاد مي شود، و داده هاي ۰ و ۱ بدون دانش انسان ارسال مي شوند. (محافظت، نگهداري و پشتيباني شبكه)

سيگار الكترونيكي

بسياري از سيگارهايي الكترونيكي وجود دارند كه به وسيله وصل كردن آن ها به يك سوكت USB آن ها را شارژ مي كنند. شما مي دانيد كه اين اطلاعات كجا مي روند؟ يك منبع توليد سودجو از اطلاعات شما استفاده مي كند، اين دقيقاً همان جايي است كه اطلاعات شما مي روند.

اگر در جايي از زنجيره تامين بتوان يك نرم افزار آلوده را نصب كرد، ممكن است همان ابتداي باز كردن جعبه سيگار الكترونيكي خود با يك وسيله آلوده روبه رو شويد. و زماني كه اين سيگار را از طريق USB به لپ تاپ خود كه آن هم حاوي ويروس است وصل مي كنيد، و منتظر شارژ شدن آن هستيد اين انتقال اطلاعات و درواقع هك صورت مي گيرد.

گزارشاتي به دست ما رسيده است كه برخي از اين كاربران سيگارهاي الكترونيكي را دريافت كرده اند كه پر از بدافزارها هستند و اين بدافزارها با استقامت بالايي در درون نرم افزار اين دستگاه ها كدگذاري شده اند. همچنين گزارشاتي دريافت كرده ايم كه اين بدافزار در شارژرهاي لپ تاپ يا گوشي ها مشاهده شده است. اين شارژر ها را به پريزهاي برق فرودگاه ها، كافه ها، يا ديگر اماكن عمومي وصل مي كنيد تا وسيله خود را شارژ كنيد. يك قرباني ساده لوح شايد به اين فكر مي كند كه چند دقيقه شارژ رايگان كاري مفيد و محكم كاري است، اما به همين ميزان كه خوب است، اين افراد در حال دريافت كردن بدافزارها و آلوده شدن هستند. براي جلوگيري از اين خط، زماني كه گوشي شما بر روي شارژ است قفل آن را باز نكنيد (آن را به وسيله يك PIN يا يك اثرانگشت رمز گذاري كنيد) و تنها از پريز هاي امن براي شارژ كردن استفاده كنيد.

كتري هاي هوشمند

آقاي Munro و تيمش همچنين به دقت در حال بررسي كردن كتري ها بودند. به دلايلي كه ما نمي دانيم، كتري هاي هوشمند به صورت رو به رشدي در حال مشهور شدن هستند. به نظر مي رسد كه ما بي صبرانه منتظر هستيم تا به منزل برسيم يا به طبقه پايين خانه خود برويم و اين كتري را در حال جوشيدن آب در آن ببينيم.(محافظت و امنيت شبكه)

 اين تيم تحقيقاتي دريافته اند كه يك كتري كه هوش زياد بالايي ندارد مي تواند يك درب ورودي براي حمله هاي جدي باشد. اكثر كتري ها تنها از Wi-Fi استفاده مي كنند و به وسيله برنامه اندرويد يا iOS كنترل مي شوند، و راحت ترين راه براي باز كردن يكي از اين قفل ها دسترسي پيدا كردن به اين كنترل اين است كه هكر بداند اين دستگاه از چه ماژول واي فاي براي انتقال اطلاعات استفاده مي كند. بدترين حالت براي ما و بهترين حالت براي هكر اين است كه اين واي فاي امنيت كمي داشته باشد و غيرقابل پيكربندي نيز باشد.

ساعت هاي هوشمند

شايد ساعت هاي هوشمندي در زمينه فروش براي اپل و ديگر كمپاني ها غوغا نكرده اند، اما به ميزان قابل ملاحظه اي از اين دستگاه هاي هوشمند به فروش رسيده و همين امر موجب ايجاد تهديدهاي احتمالي شده است. به دليل فروش كم اين تهديدها نيز در حاشيه قرار دارند، ولي يكي از اين تهديدهاي اصلي اين است كه اين ساعت به گوشي شما متصل است.

در سال ۲۰۱۵ محققان دريافتند كه استفاده از سنسورهاي حركتي در درون يك ساعت هوشمند جهت ضبط چيزي كه با استفاده از يك صفحه كليد تايپ مي كنيد تا يك PIN كه با عدد وارد مي كنيد، وجود دارد. با اين حال، براي نمونه، با اين كه اين متودولوژي در شرايط آزمايشگاهي و اوليه به خوبي كار كرد، ولي در استفاده واقعي كمي با مشكل مواجه شد. براي شروع كار، بايد حمله كننده (هكر) و قرباني (كاربر) هردو يك مدل مشابه از ساعت هوشمند را در دست كنند و قرباني بايد بدافزار موردنظر را بر روي ساعت خود نصب داشته باشد. اين كار بعيد است ولي غيرممكن نيست. 

بازهم ديديم كه سنسورهاي حركتي و حركات دست با ريسك انجام مي شوند. اگر ساعت هاي هوشمند با موفقيت عمل نكنند، اين تهديد حاشيه اي مي تواند تبديل به يك جرم كامل در جامعه شود.

 پايان

امتیاز:
بازدید: 11
برچسب:
:
[ 1397/3/20  ] [ ۱۳ ] [ arakstock ] [ ]

گرمايش مركزي

به طرز عجيبي، مزاحم ترين قسمت استفاده از سيستم هاي گرمايش مركزي هوشمند اين نيست كه آهنگ مربوط به «كنترل كردن سيستم گرمايش شما در منزل با استفاده از Hive» نيست. بلكه بخش مزاحم اين سيستم ها مربوط به اين واقعيت است كه ترموستات ها تنها يك وسيله ديگر از جمله همان وسايلي هستند كه به راحتي هك مي شوند. با توجه به گفته هاي Ken Munro كه او و تيمش بر روي مفهوم هك در اين وسايل كار مي كردند، به دنبال نشان دادن اين هستند كه چگونه مي توان باج افزارها را به ترموستات ها منتقل كرد.
آقاي Munro گفت «اين امر باعث باز شدن راهي بزرگ براي سوءاستفاده خواهد شد، مخصوصاً زماني كه از اين روش بر روي بات نت هاي مربوط به اينترنت اشياء استفاده شود.» قطعاً اگر شما توانايي افزايش دما تا ميزان آزار دهنده اي از گرما را داشته باشيد، از نظر علمي، منجر به خاموشي موضعي اين سيستم خواهد شد. اين اولين نوع از حمله اي بود كه آقاي Munro به آن اشاره كرد كه تنها كارخانه توليد كننده اين ابزار گرمايشي با استفاده از كدگذاري كردن نرم افزار اين سيستم ها مي تواند جلوي اين حملات را بگيرد و اجازه تجزيه و تحليل شدن اين سيستم ها را توسط افراد ديگر ندهد. (پشتيباني شبكه هاي امن)در حالي كه اين نقص ابتدايي برطرف شده است، ولي اين تيم همچنان در حال مطالعه بودند و به دنبال پيدا كردن يك ترموستات هوشمند ديگري با نرم افزار ناامن بودند كه داراي مكانزيم آپديت ناقصي است و به هكر اجازه مي دهد تا كنترل كاملي را بر روي دستگاه شما داشته باشد.

يخچال ها
يخچال هاي هوشمند مدتي است كه وارد بازار شده اند و به دو شكل محصولات مفهومي و واقعي مدتي نامشان بر سر زبان ها بوده است. اين دستگاه ها از جمله اولين دستگاه هاي هوشمندي بودند كه شما مي توانستيد به وسيله متصل شدن به يك شبكه اينترنت، توسط آن ها سفارش غذا دهيد، رسيد آن را دريافت كنيد و بسياري از اين قبيل كارها را به راحتي انجام دهيد. با اين حال، محققان مدت زمان زيادي را براي كشف كردن راه هاي حمله به يك يخچال هوشمند و هك كردن آن سپري كرده اند.
باز هم براي اين كار آقاي Munro و همكارانش فعال بوده اند، تحقيق تيم او در كنفرانس هك DEF CON در سال ۲۰۱۵ ارائه شده است. يخچالي كه در اين تحقيق به عنوان نمونه توسط اين تيم هك شده بود يك يخچال هوشمند سامسونگ داراي صفحه نمايش لمسي و قابليت يكپارچگي با جيميل بود و مي توانست تقويم هر فرد را بر روي صفحه نمايش خود نشان دهد. با اين اوصاف، اين همه سال ما چگونه بدون استفاده از يك تقويم بر روي يخچال و اين قابليت توانسته ايم با يك يخچال معمولي زندگي كنيم؟
وقتي پي برديم كه در آن زمان مجوز هاي SSL مورد تاييد و استفاده نبودند، اين كار را كمي بيهوده مي ساخت، و آقاي Munro اين گونه شفاف سازي كرد كه يك فرد متوسط يا علم اندكي به هك كردن مي تواند اطلاعات خصوصي و امنيتي شما را براي ورود به حساب گوگل از شما بدزدد. بله اين حمله كنند بايد به شبكه اي كه يخچال شما به آن متصل است دسترسي داشته باشد، اما اين كار را به وسيله يك هاتس پات تقلبي Wi-Fi يا تعدادي ديگر از روش ها مي توانند به انجام برسانند.(پشتيباني از شبكه) از جمله روش هاي مقابله با اين حملات اين است كه از شبكه هاي امن استفاده كنيد و از شبكه هاي بي سيم خود محافظت كنيد تا يخچال هوشمند امني داشته باشيد.

تلويزيون ها
TV يكي از وسايلي است كه وقتي فكر مي كنيد اطلاعات شما در معرض خطر قرار ندارند، دقيقاً يكي از بزرگترين ناحيه هاي خطر براي شما است. و اگر هميشه به اين موضوع فكر كنيد و اين TV هوشمند است و هميشه آن را به اينترنت متصل كنيد و بسياري از برنامه ها را بر روي آن اجرا كنيد، قطعاً اين خطر براي شما چندبرابر خواهد بود. و البته اين دستگاه ها در اكثر خانه ها در سراسر دنيا حضور دارند. پس آيا حمله كردن به چنين دستگاه هايي براي يك هكر كار دشواري است؟
پاسخ اين سوال بستگي به اين دارد كه TV شما تا چه ميزان هوشمند است و تا چه ميزان شما از قابليت هاي پيشنهاد شده در آن استفاده مي كنيد. عمده اين TV ها داراي يك مرورگر بر روي خود مي باشند و اين به اين معني است كه اين شانس براي هكرها وجود دارد كه از طريق همين مرورگرها و استفاده از يك وايرلس ناامن بتوانند رمزها و اطلاعات كارت بانكي شما را از شما بدزدند. در بهترين حالت براي شما، اين حالت است كه اين هكرها حداقل مي توانند به اطلاعات تاريخچه مرورگر شما دسترسي داشته باشند.
برخي از اين TV ها داراي يك سيستم عامل اندرويد هستند، يعني هكرها مي توانند اطلاعات شما را از يك گوشي هوشمند متصل به اين TV جمع آوري كرده و حتي مي توانند اين TV را به بدافزارها و ويروس هاي دلخواه آلوده كنند.(پشتيباني شبكه) قبلاً محققان نشان داده و اثبات كرده اند كه TV ها مي توانند باج افزارهايي را بر روي خود دريافت كنند. ما فكر مي كنيم، بسياري از مردم مقدار پول كمي را پرداخت مي كنند تا فقط براي تماشاي يك فوتبال يا يك برنامه تلويزيوني خاص از اين TV ها استفاده كنند.
همچنين محققان پي برده اند كه TV هايي كه داراي سيستم عامل لينوكس هستند، با استفاده از يك دستگاه ويروسي USB كه به آن ها وصل شده است مورد حمله قرار مي گيرد و از اين طريق هكرها مي توانند به هر اطلاعاتي كه بر روي اين شبكه خانگ به اشتراك گذاشته شده است دسترسي داشته باشند. اين را نيز به ياد داشته باشيد كه مي توانند از اين داده ها براي قطع كردن فرآيند صوت به متن (دستورات صوتي به وسيله كنترل از راه دور) استفاده كنند و اين باعث مي شود كه فردي از بيرون شما را استراغ سمع كند.

ادامه دارد...

امتیاز:
بازدید: 28
برچسب:
:
[ 1397/3/5  ] [ ۱۰ ] [ arakstock ] [ ]

 لپتاپ شما، گوشي هوشمند شما، وب سايت و كارت اعتباري بانكي شما همواره به صورت طبيعي در معرض خطر مورد حمله قرار گرفتن مجرمان سايبري قرار دارند. شما نيز از اين موضوع آگاه هستيد، و با توجه به اين كه از نظر فناوري و حريم خصوصي داراي حقوقي هستيد، پس اگر اين افراد بد و شرور موفق به دستيابي به اطلاعات شما از هر طريقي شوند شما آسيب زيادي خواهيد ديد و سوء استفاده اين افراد از دستگاه ها يا داده هاي شما براي شما عواقب خوبي را نخواهد داشت.

 

اما بهتر است كه به صحبت هاي Donald Rumsfeld با عنوان «ناشناخته ناشناخته‌ها-افرادي را كه نمي شناسيم، غريبه هستند» گوش فرا دهيم. امروزه دنيا به هم متصل است و تقريباً هر موجود زنده اي به اين شبكه بزرگ جهاني متصل است. اين به اين معني است كه تهديدها نيز به نسبت بزرگ شدن دامنه وب و اينترنت، وسيع و وسيع تر شده اند، و ناحيه هاي حمله هكري با رشد نمايي و با شيب زياد در حال وسيع تر شدن است. آگاهي يك روش كليدي براي مقابله با هكرها و در امنيت بودن است، اما به اين معني كه اگر مي خواهيد در امنيت باشيد بايد برخي از روش هاي ترفندي و منطقي را به كار ببريد.

اگر شما نيز فكر مي كنيد كه كتري هوشمند متصل به واي فاي شما يا حتي سيگار الكترونيكي شما در معرض حمله هاي هكرهاي سودجو قرار ندارند، قطعاً در اشتباه هستيد.

دوربين ها

تقريباً يك سالي مي شود كه حمله هاي موسوم به حمله محروم سازي از سرويس (DDoS) به دوربين هاي CCTV انجام شده است. در اين روش به جاي اين كه هكرها از يك بات‌نت براي مختل كردن يك وب سايت يا يك كامپيوتر استفاده كنند، تمركز خود را بر روي اينترنت اشياء (IoT) و به طور ويژه دوربين هاي CCTV قرار داده اند. اين حملات از ضبط كننده هاي ويدئوي ديجيتال ۲۵۰۰۰ و دوربين هاي سرويس توزيع CCTV در يك جواهر فروشي آنلاين گرفته، تا بسياري از حملات به دامنه امنيتي فناوري اطلاعات، متفاوت هستند.

قطعاً، آقاي Carl Herberger مدير بخش امنيت در كمپاني Radware، مي داند كه اين بات نت هاي اينترنت اشياء قادر هستند بيش از ۵۰۰۰۰ درخواست HTTP را در هر ثانيه ارسال و دريافت كنند، و اين خود يك مكان مناسب براي هكرها جهت رسيدن به اهداف خود، مي باشد.

با اين حال همان طور كه يك محقق در زمينه تهديد در مجله Digital Guardian به نام Thomas Fischer مي گويد، اين تهديدها فراتر از خراب و مختل كردن سرويس هستند. او اضافه كرد «دوربين ها عمدتاً از طريق ضعف هايي كه در نرم افزار آنها وجود دارد مورد حمله قرار مي گيرند و هكرها مي توانند از اين نقص ها براي جمع آوري تصاوير، يا گوش كردن به مكالمات محرمانه تجاري يك فرد گوش كنند. اين هكرها مي توانند از اين اطلاعات سوء استفاده كنند و به اطلاعات تجاري و برنامه هاي افراد دسترسي پيدا كنند».

بعد از اين مرحله نوبت به در خطر افتادن دوربين هاي وب (وب كم) مي رسد. آقاي Ken Munro و تيم همكارش در Pen Test Partners يك مشكل جعل درخواست ميان‌وب‌گاهي (CSRF) در تعدادي از وب كم ها مشاهده كرده اند، به اين معني كه يك هكر مي تواند يك كاربر قرباني را مجبور به ايميل زدن يا استفاده از FTP كند تا به اين طريق تمامي تصاوير اين قرباني به سروري ارسال شوند كه اين هكر تعيين كرده است. بهترين روش مقابله با اين حمله ها اين است كه مطمئن شويد از جديدترين و به روز ترين نسخه نرم افزاري بر روي اين وب كم ها استفاده مي كنيد. (پشتيباني از شبكه)

اتوها

بله امروز به وضوح تعداد زيادي از اين اتوهاي هوشمند را در اطراف خود مشاهده مي كنيد. با اين حال، هوش اين اتوها مربوط به اتصال به يك شبكه نيست (تا جايي كه ما اطلاع داريم)، بلكه اين دستگاه ها به اين معنا هوشمند هستند كه مي توانند به صورت خودكار صفحه فلزي داغ خود را از روي لباس بردارند تا مطمئن شويد كه لباس شما در حين اتو كردن نمي سوزد. پس چگونه اين اتوها مورد تهديد واقع مي شوند؟ به اين دليل كه اين وسايل آخرين گزينه هايي هستند كه شما به در خطر بودن آن ها فكر خواهيد كرد.

با اين حال، گزارش هايي از روسيه رسيده است كه ادعا كرده اند كه تعدادي از اين اتوها كه از كشور چين وارد شده اند، داراي يك قابليت ناخواسته در خود هستند؛ اين اتوها داراي يك تراشه اسكن بودند. طبق گفته هاي مدير بخش پژوهش و تفكر خلاقانه در ISACA آقاي Ed Moyle گفته است، اين تراشه هاي جاسوسي «مي توانند به يك شبكه واي فاي ناامن و بدون رمز وصل شوند و ويروس هايي را منتشر كنند». در واقع با ديدن اين گزارش هاي تاييد نشده از طرف يك آژانس خبري روسي به نام Rosbalt كه فعلاً اثبات نشده اند، مشخص شده است كه اين اتوها براي فروشندگان شهر سنت پترزبورگ ارسال شده اند و تراشه هاي موجود در آن ها قادر بوده اند به هر كامپيوتري بر روي يك شبكه واي فاي بدون پسورد در يك شعاع ۲۰۰ متري متصل شوند.

اگرچه به نظر مي رسد كه بيشتر براي پخش كردن بدافزارها به وسيله كمپين هاي اسپم از اين اتوها استفاده شده است، اين تراشه ها همچنين داراي يك ميكروفون بودند كه قادر به ضبط كردن صدا مي باشد. قطعاً اصلي ترين و بهترين راه مقابله با اين ابزار جاسوسي، بايد شبكه هاي واي فاي خود را رمزگذاري و امن كنيد تا اين گونه ابزار هاي جاسوسي نتوانند اطلاعات شما را منتشر كنند.

فن ها

اين فقط فروشگاه هاي App Store نيستند كه مردم براي خريدن جديدترين گوشي آيفون در پشت درب آن صف كشيده اند، بلكه افراد زيادي را هر روزه مي بينيم كه به دنبال خريد فن هاي خنك كننده كارت گرافيك يا تراشه كامپيوتر هستند تا بتوانند مادربورد خود را سالم نگه دارند، از جمله محصولات پر فروش بازار هستند. پس اگر فكر كرده ايد كه اين اتوي هوشمند جاسوسي چيني جايي را در دنياي هك دارد، پس اطلاعات زيادي را از حملات هكري نداريد. (پشتيباني از امنيت شبكه)

محققان امنيتي در يكي از دانشگاه هاي اسرائيل يك بدافزار به نام Fansmitter را كشف كرده اند و وجود آن را اثبات كرده به طوري كه اين بدافزار مي تواند فن هاي موجود در يك كامپيوتر را هك كند. اين سوراخ ها و منافذ چرخش هوا در يك سيستم مكان هايي هستند كه به صورت فيزيكي يك كامپيوتر را از اينترنت، يا هر شبكه متصل به اينترنت ديگري دور نگه مي دارند. اين قابليت كه داراي امنيت بسيار بالايي براي سيستم ها است و آن ها را در امان نگه مي دارد بيشتر در سيستم ها و زيرساخت هاي ملي مورد استفاده قرار مي گيرد.

بدافزار Fansmitter مي تواند اين امنيت را با استفاده از افزايش سرعت فن داخلي سيستم از بين ببرد، كه بعد از اين واقعه تمامي اطلاعات شما را به يك گوشي هوشمند، كه نقش يك دريافت كننده را در اين جا بازي مي كند، انتقال دهد. اين گوشي هوشمند، كه حتماً بايد داراي بدافزار Fansmitter بر روي خود باشد، اين داده هاي كد شده دريافتي را كدگشايي كرده و آن ها را به حمله كننده ارسال مي كنند. (پشتيباني شبكه)

به عبارت ديگر، اين فن، كامپيوتر شما را تبديل به يك مودم غول آسا مي كند كه داده هاي دودويي را پردازش و جمع آوري كرده و آن ها را به گوشي مورد نظر ارسال مي كند، و اين گوشي مي تواند اين اطلاعات را كدگشايي كرده و آن ها را در اختيار هكر قرار دهد. اين روش بسيار هوشمندانه است تنها با اين استثنا كه سيستم فن نصب شده بر روي سيستم و حتي گوشي دريافت كننده اين اطلاعات بايد به اين بدافزار آلوده شده باشند و اين كار راحتي نيست.

ادامه دارد...

منبع: مجله رايانه

 

امتیاز:
بازدید: 11
برچسب:
:
[ 1397/2/26  ] [ ۰۸ ] [ arakstock ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 940
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب