stockmal
دانستني هاي بازار استوك لوازم الكترونيكي

 لپتاپ شما، گوشي هوشمند شما، وب سايت و كارت اعتباري بانكي شما همواره به صورت طبيعي در معرض خطر مورد حمله قرار گرفتن مجرمان سايبري قرار دارند. شما نيز از اين موضوع آگاه هستيد، و با توجه به اين كه از نظر فناوري و حريم خصوصي داراي حقوقي هستيد، پس اگر اين افراد بد و شرور موفق به دستيابي به اطلاعات شما از هر طريقي شوند شما آسيب زيادي خواهيد ديد و سوء استفاده اين افراد از دستگاه ها يا داده هاي شما براي شما عواقب خوبي را نخواهد داشت.

 

اما بهتر است كه به صحبت هاي Donald Rumsfeld با عنوان «ناشناخته ناشناخته‌ها-افرادي را كه نمي شناسيم، غريبه هستند» گوش فرا دهيم. امروزه دنيا به هم متصل است و تقريباً هر موجود زنده اي به اين شبكه بزرگ جهاني متصل است. اين به اين معني است كه تهديدها نيز به نسبت بزرگ شدن دامنه وب و اينترنت، وسيع و وسيع تر شده اند، و ناحيه هاي حمله هكري با رشد نمايي و با شيب زياد در حال وسيع تر شدن است. آگاهي يك روش كليدي براي مقابله با هكرها و در امنيت بودن است، اما به اين معني كه اگر مي خواهيد در امنيت باشيد بايد برخي از روش هاي ترفندي و منطقي را به كار ببريد.

اگر شما نيز فكر مي كنيد كه كتري هوشمند متصل به واي فاي شما يا حتي سيگار الكترونيكي شما در معرض حمله هاي هكرهاي سودجو قرار ندارند، قطعاً در اشتباه هستيد.

دوربين ها

تقريباً يك سالي مي شود كه حمله هاي موسوم به حمله محروم سازي از سرويس (DDoS) به دوربين هاي CCTV انجام شده است. در اين روش به جاي اين كه هكرها از يك بات‌نت براي مختل كردن يك وب سايت يا يك كامپيوتر استفاده كنند، تمركز خود را بر روي اينترنت اشياء (IoT) و به طور ويژه دوربين هاي CCTV قرار داده اند. اين حملات از ضبط كننده هاي ويدئوي ديجيتال ۲۵۰۰۰ و دوربين هاي سرويس توزيع CCTV در يك جواهر فروشي آنلاين گرفته، تا بسياري از حملات به دامنه امنيتي فناوري اطلاعات، متفاوت هستند.

قطعاً، آقاي Carl Herberger مدير بخش امنيت در كمپاني Radware، مي داند كه اين بات نت هاي اينترنت اشياء قادر هستند بيش از ۵۰۰۰۰ درخواست HTTP را در هر ثانيه ارسال و دريافت كنند، و اين خود يك مكان مناسب براي هكرها جهت رسيدن به اهداف خود، مي باشد.

با اين حال همان طور كه يك محقق در زمينه تهديد در مجله Digital Guardian به نام Thomas Fischer مي گويد، اين تهديدها فراتر از خراب و مختل كردن سرويس هستند. او اضافه كرد «دوربين ها عمدتاً از طريق ضعف هايي كه در نرم افزار آنها وجود دارد مورد حمله قرار مي گيرند و هكرها مي توانند از اين نقص ها براي جمع آوري تصاوير، يا گوش كردن به مكالمات محرمانه تجاري يك فرد گوش كنند. اين هكرها مي توانند از اين اطلاعات سوء استفاده كنند و به اطلاعات تجاري و برنامه هاي افراد دسترسي پيدا كنند».

بعد از اين مرحله نوبت به در خطر افتادن دوربين هاي وب (وب كم) مي رسد. آقاي Ken Munro و تيم همكارش در Pen Test Partners يك مشكل جعل درخواست ميان‌وب‌گاهي (CSRF) در تعدادي از وب كم ها مشاهده كرده اند، به اين معني كه يك هكر مي تواند يك كاربر قرباني را مجبور به ايميل زدن يا استفاده از FTP كند تا به اين طريق تمامي تصاوير اين قرباني به سروري ارسال شوند كه اين هكر تعيين كرده است. بهترين روش مقابله با اين حمله ها اين است كه مطمئن شويد از جديدترين و به روز ترين نسخه نرم افزاري بر روي اين وب كم ها استفاده مي كنيد. (پشتيباني از شبكه)

اتوها

بله امروز به وضوح تعداد زيادي از اين اتوهاي هوشمند را در اطراف خود مشاهده مي كنيد. با اين حال، هوش اين اتوها مربوط به اتصال به يك شبكه نيست (تا جايي كه ما اطلاع داريم)، بلكه اين دستگاه ها به اين معنا هوشمند هستند كه مي توانند به صورت خودكار صفحه فلزي داغ خود را از روي لباس بردارند تا مطمئن شويد كه لباس شما در حين اتو كردن نمي سوزد. پس چگونه اين اتوها مورد تهديد واقع مي شوند؟ به اين دليل كه اين وسايل آخرين گزينه هايي هستند كه شما به در خطر بودن آن ها فكر خواهيد كرد.

با اين حال، گزارش هايي از روسيه رسيده است كه ادعا كرده اند كه تعدادي از اين اتوها كه از كشور چين وارد شده اند، داراي يك قابليت ناخواسته در خود هستند؛ اين اتوها داراي يك تراشه اسكن بودند. طبق گفته هاي مدير بخش پژوهش و تفكر خلاقانه در ISACA آقاي Ed Moyle گفته است، اين تراشه هاي جاسوسي «مي توانند به يك شبكه واي فاي ناامن و بدون رمز وصل شوند و ويروس هايي را منتشر كنند». در واقع با ديدن اين گزارش هاي تاييد نشده از طرف يك آژانس خبري روسي به نام Rosbalt كه فعلاً اثبات نشده اند، مشخص شده است كه اين اتوها براي فروشندگان شهر سنت پترزبورگ ارسال شده اند و تراشه هاي موجود در آن ها قادر بوده اند به هر كامپيوتري بر روي يك شبكه واي فاي بدون پسورد در يك شعاع ۲۰۰ متري متصل شوند.

اگرچه به نظر مي رسد كه بيشتر براي پخش كردن بدافزارها به وسيله كمپين هاي اسپم از اين اتوها استفاده شده است، اين تراشه ها همچنين داراي يك ميكروفون بودند كه قادر به ضبط كردن صدا مي باشد. قطعاً اصلي ترين و بهترين راه مقابله با اين ابزار جاسوسي، بايد شبكه هاي واي فاي خود را رمزگذاري و امن كنيد تا اين گونه ابزار هاي جاسوسي نتوانند اطلاعات شما را منتشر كنند.

فن ها

اين فقط فروشگاه هاي App Store نيستند كه مردم براي خريدن جديدترين گوشي آيفون در پشت درب آن صف كشيده اند، بلكه افراد زيادي را هر روزه مي بينيم كه به دنبال خريد فن هاي خنك كننده كارت گرافيك يا تراشه كامپيوتر هستند تا بتوانند مادربورد خود را سالم نگه دارند، از جمله محصولات پر فروش بازار هستند. پس اگر فكر كرده ايد كه اين اتوي هوشمند جاسوسي چيني جايي را در دنياي هك دارد، پس اطلاعات زيادي را از حملات هكري نداريد. (پشتيباني از امنيت شبكه)

محققان امنيتي در يكي از دانشگاه هاي اسرائيل يك بدافزار به نام Fansmitter را كشف كرده اند و وجود آن را اثبات كرده به طوري كه اين بدافزار مي تواند فن هاي موجود در يك كامپيوتر را هك كند. اين سوراخ ها و منافذ چرخش هوا در يك سيستم مكان هايي هستند كه به صورت فيزيكي يك كامپيوتر را از اينترنت، يا هر شبكه متصل به اينترنت ديگري دور نگه مي دارند. اين قابليت كه داراي امنيت بسيار بالايي براي سيستم ها است و آن ها را در امان نگه مي دارد بيشتر در سيستم ها و زيرساخت هاي ملي مورد استفاده قرار مي گيرد.

بدافزار Fansmitter مي تواند اين امنيت را با استفاده از افزايش سرعت فن داخلي سيستم از بين ببرد، كه بعد از اين واقعه تمامي اطلاعات شما را به يك گوشي هوشمند، كه نقش يك دريافت كننده را در اين جا بازي مي كند، انتقال دهد. اين گوشي هوشمند، كه حتماً بايد داراي بدافزار Fansmitter بر روي خود باشد، اين داده هاي كد شده دريافتي را كدگشايي كرده و آن ها را به حمله كننده ارسال مي كنند. (پشتيباني شبكه)

به عبارت ديگر، اين فن، كامپيوتر شما را تبديل به يك مودم غول آسا مي كند كه داده هاي دودويي را پردازش و جمع آوري كرده و آن ها را به گوشي مورد نظر ارسال مي كند، و اين گوشي مي تواند اين اطلاعات را كدگشايي كرده و آن ها را در اختيار هكر قرار دهد. اين روش بسيار هوشمندانه است تنها با اين استثنا كه سيستم فن نصب شده بر روي سيستم و حتي گوشي دريافت كننده اين اطلاعات بايد به اين بدافزار آلوده شده باشند و اين كار راحتي نيست.

ادامه دارد...

منبع: مجله رايانه

 

امتیاز:
بازدید: 11
برچسب:
:
[ 1397/2/26  ] [ ۰۸ ] [ arakstock ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 940
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب